Podpora Römer

Výrobce autosedaček značky Römer připravil pro své zákazníky širokou nabídku on-line informací.

WWW výrobce Britax Römer: www.britax.cz
Další informace o bezpečnosti a autosedačkách najdete na stránce podpory Britax Römer.

Jaká autosedačka je vhodná pro moje dítě? Zjistíte nejlépe díky funkci Fit Finder.
NÁVODY: Uživatelské příručky ke stažení ve formátu PDF pro všechny autosedačky značky Römer.

Kolekce Römer 2015

Prohlédněte si celou kolekci barev pro modelový rok 2015 včetně složení materiálů.

red stripe 760

Hlavní použité technologie u autosedaček Römer pro jednotlivé váhové skupiny:

9-18 kg (ECE 1)

- brzy doplníme -

15-36 kg (ECE 2 a 3)


ISOFIX
ISOFIX je zjednodušeně řečeno způsob uchycení autosedačky ve vozidle. Aby bylo možno ISOFIX použít, musí jím být vybaveno jak vozidlo tak autosedačka. Ve většině případů je nutné také zjistit přímo u výrobce autosedačky, zda je pro vaše vozidlo s použitím ISOFIXu vhodná. K tomuto účelu slouží seznamy vhodných vozidel a ty jsou vždy dostupné na www stránkách jednotlivých výrobců. Na tyto seznamy uvádíme u ISOFIX autosedaček přímé odkazy. Více technických informací o technologii ISOFIX. Seznamy schválených vozidel pro jednotlivé Römer autosedačky.

Autosedačku kategorie 15-36 kg musíte ve vozidle poutat vždy 3bodovým bezpečnostním pásem vozidla a technologie ISOFIX tak slouží vlastně jen k dodatečnému zajištění. V kategorii 15-36 kg není ISOFIX tak významný jako u nižších váhových skupin, přesto přínáší další navýšení bezpečnosti. Autosedačka zajištěná ISOFIXem se během jízdy tolik nenaklání a pokud je bez dítěte, je stále bezpečně připevněna k vozidlu. Proto naše doporučení: volit autosedačky s ISOFIXem i v této váhové kategorii.

XP-PAD
XP-PAD je nový bezpečnostní prvek pro autosedačky v kategorii 15-36 kg, který posouvá ochranu bezpečí o další krok dál. Tento ochranný prvek se nasadí na 3bodový bezpečnostní pás vozidla a podle testů výrobce v případě čelního nárazu odvede až 30 % energie z oblasti krku dítěte. Pracuje ve dvou vázích: 1. Hruď - absorpce sil od nárazu v oblasti hrudníku, 2. Krk - absorpce sil v oblasti krku a brady se přesouvá směrem k hrudníku.

(XP) SICT
SICT je dodatečná ochrana proti bočnímu nárazu. Každá autosedačka KID a KIDFIX má vysoké bočnice chránící proti bočnímu nárazu, technologie SICT tuto ochranu dále zvyšuje. SICT je ochranný prvek, který lze nasadit na jednu ze stran autosedačky (na stranu blíže k oknu vozidla) a má funkci další deformační zóny. Pokročilejší verze XP SICT je již pevnou součástí autosedačky a lze ji nastavit podle konkrétních prostorových podmínek ve vozidle.